dekoracje

ODPOWIEDZ
zwirek
Posty: 7
Rejestracja: 2014-01-13, 20:07
Lokalizacja: Łódź

dekoracje

Post autor: zwirek »

Siemka jest to moj pierwszy post na tym forum, mieszkam w lodzi i jestem szczesliwym posiadaczem 63 litrowego baniaczka z biotopem bw i mam pytanko, jakie znacie dekoracje do bw wiem ze mozna stosowac

-korzenie
-liscie debu, olchy czarnej, ketapangu jeszcze jakies mozna wrzucac ?
-szyszki olchy, tylko te mozna czy jeszcze jakies inne ?
-drewno
-kokos


tak sobie myslalem czy nie mozna by na przyklad spreparowanego ptasznika do akwarium wrzucic :mrgreen:
co o tym myslicie ?
Ostatnio zmieniony 2014-02-20, 16:48 przez zwirek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
rasmik
Posty: 253
Rejestracja: 2009-03-09, 22:50
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: dekoracje

Post autor: rasmik »

tak sobie myslalem czy nie mozna by na przyklad spreparowanego ptasznika do akwarium wrzucic :mrgreen:
co o tym myslicie ?
???????????????????? o co ci chodzi ??????????????

zwirek
Posty: 7
Rejestracja: 2014-01-13, 20:07
Lokalizacja: Łódź

Post autor: zwirek »

chodzi mi o to zeby uzyc spreparowanego ptasznika jako dekoracji do bw, wiesz o co chodzi ? szedl sobie ptasznik po drzewie, spadl i wpad do wpdy, utopil sie i se teraz lezy gdzies na dnie jeziora, rzeki czy innego zbiornika

Awatar użytkownika
rasmik
Posty: 253
Rejestracja: 2009-03-09, 22:50
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: rasmik »

zostawię to bez komentarza....

zwirek
Posty: 7
Rejestracja: 2014-01-13, 20:07
Lokalizacja: Łódź

Post autor: zwirek »

moglbys zostawic jednak kometarz, bo nie wiem o co ci chodzi, ten ptasznik moglby wydzielec jakies toksyczne substancje dla rybek czy co ?

Pabian
Posty: 483
Rejestracja: 2011-09-06, 20:15
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: Pabian »

zwirek pisze:moglbys zostawic jednak kometarz, bo nie wiem o co ci chodzi, ten ptasznik moglby wydzielec jakies toksyczne substancje dla rybek czy co ?
Generalnie to albo rybki ,albo p.................tasznik .

Hex
Posty: 892
Rejestracja: 2011-09-15, 22:54
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Hex »

Ale może jakaś spreparowana wylinka ;p ciekawie by to wyglądało ale fakt Pabian ma rację ;] bo naćkać i przedobrzyć nie jest trudno.

Awatar użytkownika
Incognito
Moderator
Posty: 1738
Rejestracja: 2008-05-23, 11:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Incognito »

Podchodząc racjonalnie do tego pomysłu - to jeśli nie osłonisz ptasznika plexą albo silikonem to tak czy siak się rozłoży w wodzie powodując jej zgnicie - ptaszniki są duże, a Twój litraż nienajwiększy. Ponadto jeżeli miałby być tam trzymane ryby to obawiałbym się o zadławienie licznym włosiem pająka, którego podskubywali by mieszkańcy. Nadmienie jeszcze o walorach estetycznych, dla "zdrowego" hobbysty akwarystyki byłoby to conajmniej niesmaczne... Choć oglądając nowy serial na animal planet - tanked, stwierdzam że akwarystyka nie zna granic ;]
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Incognito, łącznie zmieniany 1 raz.

glesiak
Posty: 177
Rejestracja: 2012-02-04, 12:25
Lokalizacja: Łódź/Łęczyca

Post autor: glesiak »

Ta nie zna granic. W szczególności, że ten serial robią w Hamburgerladnii.

zwirek
Posty: 7
Rejestracja: 2014-01-13, 20:07
Lokalizacja: Łódź

Post autor: zwirek »

dobra to ptasznik skreslony choc nie mowie ze powiedzialm ostatnie slowo na pewno koedys to sprawdze ;-) a co z innymi dekoracjami, jak macie jakies pomysly to piszcie smialo posmiejemy sie jeszcze troche, a na przyklad czaszka krokodyla ? zartuje czaszka pewnie by mogla zatwardzac wode :mrgreen:

glesiak
Posty: 177
Rejestracja: 2012-02-04, 12:25
Lokalizacja: Łódź/Łęczyca

Post autor: glesiak »

Oczywiście nie można zapominać s skałach jako dekoracji.
A z tym ptasznikiem to serio lekkie przegięcie. Trochę tak jakbyś wsadził do akwa zamek albo jakiegoś U-bota. I tak jak pisał Incognito zagrożenie dla ryb.
Ewentualnie taki ptasznik mógłby być zastosowany w przypadku posiadania paludarium i gdzieś tam między roślinami tak jakby sobie siedział. To dla mnie jedyne chyba sensowne zastosowanie takiej dekoracji. Na bank robiłoby to wrażenie.
Ostatnio zmieniony 2014-02-21, 16:16 przez glesiak, łącznie zmieniany 1 raz.

zdroj12q
Posty: 3
Rejestracja: 2016-05-06, 12:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: zdroj12q »

Ten ptasznik to sobie jednak odpuść, twoje propozycje co wymieniłeś sa ok.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Czarne Wody”