rozpoczynam dyskusje na temt nowego konkursu.
Oto wstępne informację jakie zostały ustalone jeszcze w 2009 roku :)







[center]Regulamin konkursu: Akwarium biotopowe[/center]
- I. Postanowienia ogólne
- 1.Konkurs: Akwarium biotopowi organizowany jest przez Administratorów forum.
- 2.Celem konkursu jest otworzenie warunków w akwarium jak najbardziej przypominających naturalne biotopy i ekosystemy Ziemi. Konkurs ma również na celu szerzenie wiedzy akwarystycznej w zakresie środowiska naturalnego.
- 3. Konkurs trwa od 1.05.2010 do 28.08.2010.
- 4. Harmonogram konkursu:
- 1.05.2010 – 31.07.2010 – nadsyłanie prac konkursowych
- 1.08.2010 – 15.08.2010 – obrady jury
- 28.08.2010 – finał konkursu – przedstawienie zwycięzców, wręcznie nagród.
II. Warunki uczestnictwa.- 1. W konkursie mogą brać wszystkie osoby, które nadeślą autorskie prace.
- 2. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zapoznanie i akceptacja niniejszego regulaminu oraz przesłanie na adres […] zgodny na uczestnictwo w konkursie:
„Oświadczam, że zapoznałem się z regulaminem konkursu, jestem autorem nadesłanych zdjęć i wyrażam zgodę na wykorzystanie ich przez organizatora Konkursu: Akwarium biotopowe w celach promocyjnych konkursu bieżącego i w latach następnych w sposób nieodpłatny."- 3. Uczestnik konkursu jest zobowiązany do próby odtworzenia naturalnego biotopu lub ekosystemu w swoim akwarium.
III. Zasady zgłaszania prac.- 1. Prace konkursowe nadsyłane są formie zdjęć fotograficznych oraz opisu.
- 2. Uczestnik może przesłać maksymalnie 5 zdjęć do jednego zgłoszenia. Zdjęcia powinny być wyraźne, nierozmazane, przedstawiające akwarium oraz ewentualnie faunę i florę w nim żyjącą.
- 3. Jedno ze zdjęć powinno przedstawiać zbiornik w całości z widokiem frontowym, dwa kolejne jego zbliżenia, pozostałe zdjęcia mogą przedstawiać akwarium w dowolnym ujęciu.
- 4. Część opisowa powinna zawierać następujące informację:
- Informację o biotopie – opis biotopu z powołaniem na literaturę lub źródła internetowe. Opis taki powinien zawierać informację o miejscu występowania biotopu, cechach fizycznych oraz chemicznych. Informację o występującej tam faunie i florze oraz jakie są zagrożenia dla istnienia takiego biotopu. Opis nie powinien przekraczać 2 stron maszynopisu czcionką 12 pkt z interlinią pojedynczą.
- Informację o odtworzonych warunkach – zestawienie głównych paramentów wody: odczynu pH, twardości ogólnej TWO, twardości węglanowej TWW, temperatury, zawartości jonów azotanowych i ortofosforanowych; użytych materiałów dekoracyjnych oraz rodzaju podłoża.
- Informacji o obecnej w akwarium faunie i florze – zestawienie gatunków, ilości fauny i flory.
- Informację o odtwarzanych warunkach – obserwację i problemy napotkane w czasie odtwarzania warunków biotopowych.- 5. Każdy z uczestników może przesłać nielimitowaną ilość zgłoszeń.
- 6. Zgłoszone akwarium biotopowi nie musi istnieć w momencie zgłoszenia pracy.
- 7. Przesyłane prace powinny mieć następujący schemat:
- zdjęcia spakowane w jedną paczkę (programem archiwizującym WinRar lub WinZip). Plik archiwizujący musi zawierać w nazwie: imię nazwisko (uczestnika) – nazwa biotopu.
- zdjęcia w pliku muszą zawierać w nazwie: imię nazwisko (uczestnika) – nazwa biotopu.
- Część opisowa przesłana w formie pliku tekstowego. W treści pliku musi znajdować się informacja o autorze (imię nazwisko) oraz nazwa biotopu. Treść musi być zgodna ze schematem opisanym w punkcie 4 tego rozdziału. Plik tekstowy musi zawierać w nazwie: imię nazwisko (uczestnika) – nazwa biotopu.
- Treść maila powinna zawierać oświadczenie o uczestnictwie opisane w punkcie 2 rozdziału II, imię i nazwisko osoby zgłaszającej oraz nazwę biotopu
- Tytuł maila: Akwarium biotopowe.
III. Ocena prac i ogłoszenie wyników- 1. Zgłoszone prace będą oceniane w jednej kategorii – najlepiej odwzorowany biotop.
Biotop (gr. bíos życie, tópos miejsce) – środowisko życia biocenozy, środowiskowa część ekosystemu. Pierwotnie biotopem określano tylko abiotyczne elementy siedliska. Obecnie często rozumiany jest jako siedlisko nieożywione zmienione przez biocenozę. Biotop razem z biocenozą tworzy ekosystem.
Kompendium wiedzy o ekologii. Warszawa: Wydawnictwo Naukowe PWN- 2. Prace oceniać będzie, powołane przez organizatorów, jury w składzie:
Michał Dąbrówka – Vepsik
Anna […] – Andooszka
[…] – kocan1.- 3. Jury będzie oceniało wygląd zbiornika, parametry fizyko-chemiczne wody. Dodatkowo oceniane będzie występującej fauny i flory w zbiorniku jako elementu tworzącego ekosystem.
- 4. Ogłoszenie wyników nastąpi 28 sierpnia 2010 roku w Łódzkim Domu Kultury.
V. Nagrody- 1. Organizatorzy konkursu przewidują wręczenie trzech nagród za trzy finałowe miejsca.
- 2. Za zajęcie pierwszego miejsca:
- 9l worek podłoża Aqua Soil Africana
- 8 kg podłoża Forest Sand Orinoko
- roczna prenumerata magazynu “Nasze akwarium”
Za zajęcie drugiego miejsca:
- 3l worek podłoża Aqua Soil Amazonia
- 2 kg podłoża Forest Sand Orinoko
- roczna prenumerata magazynu „Nasze akwarium”
Za zajęcie trzeciego miejsca:
- 3l worek podłoża Aqua Soil Amazonia
- roczna prenumerata magazynu „Nasze akwarium”- 3. Sponsorem produktów ADA jest sklep internetowy e-diodon.pl
- 4. Sponsorem rocznej prenumeraty magazynu „Nasze akwarium” jest „Nasze akwarium”
VI. Postanowienia końcowe- 1. Uczestnik zgłaszający prace wyraża zgodę na przedrukowanie jego pracy w publikacjach komercyjnych i niekomercyjnych.
- 2. Wszystkie zapytania, reklamację proszę kierować na [adres mailowy].
- 3. Uczestnik zgłaszający prace zobowiązuje się do znajomości treści tego regulaminu oraz do jego akceptacji.
- 4. Korzystanie z forum jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.
- 5. Organizatorzy konkursu mają prawo odwołać konkursu w przypadku małej frekwencji zgłoszonych prac.
To dobre pytanie, Rafał chyba Cię poniosło...Skoro jury ma oceniać paramtry fizyko-chemiczne wody to w jaki sposób bedzie weryfikowana prawdziwość podanych parametrów?
Tego nie zwerfikujemy nie mniej jednak chodziło mi o to żeby osoba zgłaszająca jakiś biotop coś o tym wiedziała, jeśli poda swoje prawdziwe parametry to ok jeśli jednak nie poda swoich to i tak będzie zmuszona do tego aby jednak poszukać info na ten temat, bo tak naprawdę cel konkursu jest bardziej edukacyjny. Takie jest moje zdanie.Vendredi pisze:Skoro jury ma oceniać paramtry fizyko-chemiczne wody to w jaki sposób bedzie weryfikowana prawdziwość podanych parametrów?
założenie jest aby jedynie admini nie brali udziału w konkursie.Vendredi pisze:Czy my ( admistratorzy i moderatorzy ) możemy brać udział w konkursie?
W konkursie mogą brać udział wszyscy z forum i z poza forum chyba, że uważacie inaczej. Konkurs będzie promowany w magazynie Nasze akwarium wiec myślę, że dotrze poza łódzkie środowiskoVendredi pisze:Czy konkurs dotyczy tylko użytkowników naszego forum, co gdy okaże się, że w czerwcu zaloguje się u nas połowa apisto.pl i wszyscy wezmą udział w konkursie?
Jak w takim wypadku zrobią fotki ?megalomaniacc pisze:6. Zgłoszone akwarium biotopowi nie musi istnieć w momencie zgłoszenia pracy.
Oj chyba nie do końca - nie muszę brać udziału w konkursie żeby korzystać z forum.megalomaniacc pisze:Korzystanie z forum jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.
chodzi o to ze zdjecia mogą być wykonane wcześniej, czyli kompozycja mogła istnieć wcześniej nie koneicznie w czasie trwania konkursuimrasil pisze:Jak w takim wypadku zrobią fotki ?
to się bład wkradł :P miało być, że udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją regulaminuimrasil pisze:megalomaniacc napisał/a:
Korzystanie z forum jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.
Oj chyba nie do końca - nie muszę brać udziału w konkursie żeby korzystać z forum.