Razem z Akademią magazynu Akwarium zapraszamy na targi Animal Days

W dniach 6–8 kwietnia 2018 r. na Targach Zoologicznych Animals Days zainauguruje swoją działalność Akademia Magazynu akademiamagazynuakwarium.logoAkwarium. Pod jej szyldem zorganizowane zostaną dwudniowe warsztaty i pokazy dla całych rodzin, aktywizujące zarówno dorosłych, jak i dzieci. To nowy projekt dwumiesięcznika Magazyn Akwarium, który sprowadzi się do pokazowego – na oczach publiczności – zakładania akwariów dekoracyjnych, akwariów biotopowych, terrariów tropikalnych i akwaterrariów (czyli zbiorników z częścią wodną i lądową). W myśl hasła „I Ty możesz zostać akwarystą lub terrarystą” doświadczeni hodowcy, a także cieszący się uznaniem środowiska eksperci w przystępny sposób wprowadzą w arkana obu pasji, demonstrując, jak krok po kroku wyczarować podwodny bądź lądowy świat tropikalny, ograniczony jedynie ścianami zbiornika.

Na co warto przyjść, co trzeba zobaczyć i czego należy posłuchać?

W sobotę Małgorzata Tarczyńska (Podwodne Ogrody) przeprowadzi warsztaty z zakładania akwarium roślinnego, Kamil Hazy (Biotope Team Poland) pokaże, jak stworzyć autentyczne akwarium biotopowe, zaś Mariusz Pożoga (Laboratorium 313) uchyli rąbka tajemnicy na temat uprawy roślin „in vitro”, demonstrując je w różnych stadiach rozwoju.

W niedzielę Paweł Szewczak wygłosi multimedialną prelekcję pt. „Akwarystyka jako sztuka”, uwzględniając w swym wystąpieniu najnowsze trendy światowe, zaś Paweł Czapczyk zademonstruje zakładanie terrariów tropikalnych i paludariów, opowiadając przy okazji o hodowli płazów i uprawie w wiwariach różnych gatunków roślin tropikalnych.    

Również przybyli na targi akwaryści z długoletnim stażem i zaprawieni w hodowli miłośnicy zwierząt egzotycznych nie będą zawiedzeni: specjalnie dla nich odbędą się bowiem w ramach Akademii Magazynu Akwarium fascynujące prelekcje tematyczne.

Prelekcjom i warsztatom towarzyszyć będzie WYSTAWA AKWARYSTYCZNO-TERRARYSTYCZNA!

Zachęcamy do obejrzenia rzadkich gatunków ryb i wejścia w głąb tropikalnych światów!

Zapraszamy do spotkań z naszymi ekspertami!
(źródło: https://www.magazynakwarium.pl/index.php/zasoby-akwarium/content-akwarium/all-categories-akwarium/artykuly/50-akademia-magazynu-akwarium )

Łódzkie Stowarzyszenie akwarystów i Terrarystów również będzie aktywnie uczestniczyć. Dla odwiedzających nasze wspólne stoisko z Magazynem Akwarium, mamy przygotowane niespodzianki zapraszamy

Z wizytą w płockim zoo

Wręczenie podziękowania dla Krzysztofa Kelmana (dyrektor płockiego zoo)
Drugiego grudnia br. Nasze stowarzyszenie zorganizowało wycieczkę dla członków  do płockiego zoo.
Od 22 grudnia ubiegłego  roku zoo ma nowe  nowe akwaria, zwiedzający mogą podziwiać  ryby  ze wszystkich kontynentów.

Ekspozycja składa się z dwóch części. W pierwszej prezentowana jest fauna i flora Wisły oraz Morza Bałtyckiego. Druga część to Wody Świata z fauną i florą mórz i oceanów, a także wód lądowych, w tym rzek i jezior z poszczególnych kontynentów. Każde akwarium to fragment biotopu z innego rejonu globu. (zdjęcia czytaj więcej...)

Czytaj więcej...


Nasi sponsorzy:


lodzkie forum 800x120