VIII Ogólnopolskie Dni Akwarystyki - Drozdowo

Dni Akwarystyki w Drozdowie 2016

VIII Ogólnopolskim Dniom Akwarystyki w Muzeum Przyrody w Drozdowie” towarzyszyła czasowa wystawa akwarystyczno-terrarystyczna, podczas której uczestnicy spotkania prezentowali ryby, pająki, skorpiony i inne zwierzęta. Forum Arowana.pl zaprezentowało zbiornik z arowanami, płaszczkami i kąsaczami z dorzecza Amazonki. Anna Malinowska (Ekologiczny Rybny Kwadrat Akwarystyczny) zaaranżowała akwarium biotopowe odzwierciedlające środowisko naturalne Narwicy – starorzecza Narwi. Forum akwarystyczne akwariumonline.pl zaprezentowało kolcobrzuchy karłowate, murenę oraz ryby jajożyworodne. Błażej Berner (Łódzkie Stowarzyszenie Akwarystów i Terrarystów) zaaranżował wystawę z terrariami w których podziwiać można było różne gatunki ptaszników. Magdalena Nikiel przygotowała stoisko, na którym znajdowały się egzotyczne pająki, owady oraz skorpiony. Forum Channidae.pl wystawiło biotopowe zbiorniki z azjatyckimi wężogłowami. Krzysztof Raczkowski (Aquarak) zaprezentował akwarium z kąsaczami afrykańskimi. Na wystawie czasowej znajdowało się także stoisko pt. "Miodowe Królestwo" zaaranżowane przez Martę Kacprzak, na którym pokazane były wyroby związane z miodem i pszczelarstwem.

Muzeum Przyrody w Drozdowie na VIII edycji Dni Akwarystyki gościło liczne grono akwarystów i miłośników przyrody z różnych regionów naszego kraju. Byli wśród nich przedstawiciele uczelni wyższych, stowarzyszeń i forów akwarystycznych oraz firm z branży akwarystycznej. Muzeum również uczestniczy w tego rodzaju imprezach akwarystycznych organizowanych w Polsce i zagranicą.

Pierwszą z nich była I edycja konkursu plastycznego „Kolorowy Świat w Akwarium”. Zorganizowany on został przez Zespół Szkół Integracyjnych nr 1 im. Świętego Jana Pawła II w Białymstoku, Muzeum Przyrody w Drozdowie oraz Ogólnopolskie Forum Akwarystyczne AkwariumOnline – sekcja Akwariusze. Konkurs swoim zasięgiem objął wszystkie przedszkola i szkoły znajdujące się na terenie województwa podlaskiego. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród laureatom odbyło się 14 maja bieżącego roku w Instytucie Biologii Uniwersytetu w Białymstoku.

 Muzeum uczestniczyło po raz kolejny w Warszawskich Dniach Akwarystki organizowanych w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, które odbyły się 21 i 22 maja bieżącego roku. W czasie imprezy Adam Karwowski zaprezentował dwa akwaria z rybami afrykańskimi. W pierwszym zbiorniku podziwiać można było pyszczaki z jeziora Wiktorii, natomiast w drugim ryby zamieszkujące rzeki środkowo-zachodniej Afryki tj. wielopłetwiec senegalski, świecik kongolański, barwniak czerwonobrzuchy. Nasza placówka kilkukrotnie brała też czynny udział w Śląskim Weekendzie Akwarystycznym w Katowicach. Tegoroczna edycja śląskiej imprezy odbyła się w dniach 11 i 12 czerwca. Muzeum aktywnie współpracuje z Górnośląskim Stowarzyszeniem Akwarystów w zakresie wymiany doświadczeń, wygłaszania prelekcji oraz szeroko rozumianych działań edukacyjnych. Przedstawiciele Górnośląskiego Stowarzyszenia Akwarystów uczestniczyli niemal we wszystkich edycjach Ogólnopolskich Dni Akwarystyki w Muzeum Przyrody w Drozdowie. Adam Karwowski jako reprezentant Muzeum uczestniczył w spotkaniu akwarystów pod nazwą „Akva Expo 2016 Rychnov nad Kněžnou”. Jest to najbardziej znana wśród czeskich akwarystów impeza o randze międzynarodowej. Oprócz gospodarzy uczestniczą w niej akwaryści z Polski, Słowacji oraz Niemiec. Organizatorzy „Akva Expo 2016 Rychnov nad Kněžnou” zostali zaproszeni do odwiedzin naszej placówki oraz uczestnictwa w przyszłorocznych Dniach Akwarystyki.


(źródło: http://www.muzeum-drozdowo.pl)

więcej fotografii w artykule: VIII Ogólnopolskie Dni Akwarystyki w Drozdowie - fotorelacja


Nasi sponsorzy:


lodzkie forum 800x120