Próby włamań na konta

tematy odnośnie funkcjonowania forum
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kubiszon
Administrator

Próby włamań na konta

Post autor: Kubiszon »

Ostatnio kilka osób zgłosiło mi fakt otrzymania maila dotyczącego kilkukrotnej, nieudanej próby zalogowania się na forum. Ktoś lub coś (bot) próbuje się logować, szukając zapewne prostych haseł. Na szczęście forum samo blokuje na jakiś czas możliwość logowania się po 10 nieudanych próbach. Niestety ataki dokonywane są z różnych IP, ciężko mi z takim czymś walczyć...
W związku z tym uprzejmie proszę o zwrócenie uwagi na swoje hasło, jeśli jest dość proste, proszę zmienić je na mocniejsze. Najlepiej z dużymi i małymi znakami oraz jakimiś liczbami.

Awatar użytkownika
mat114

Post autor: mat114 »

ja poki co z czyms takim nie spotkałem. Ale proponuje zmniejszyć ilosc prób po jakich forum sie blokuje, np 4. Bedzie bezpieczniej
Posiadanie zwierząt NIE JEST obowiązkiem, natomiast ich posiadanie RODZI OBOWIĄZKI.

Vendredi
Moderator

Post autor: Vendredi »

u mnie było, ale wydaje mi się, że w moim przypadku to wina przeglądarki w która mam wpisane stare hasło i ona się starym loguje, z drugiej strony nie dociera do niej jak podaje jej nowe :P dlatego używam innej, przez którą się loguje bez problemu.

Awatar użytkownika
Alchemik
Moderator
Kontakt:

Post autor: Alchemik »

Z moim kontem było to samo. Niestety na innych forach też jest podobnie więc to jakaś zorganizowana akcja ;)
Pozdrawiam
Piotr

NoBody

Post autor: NoBody »

Mi ostatnio, jak logowałem się przez przeglądarkę Chrome, blokowało dostęp do forum,
z wyjaśnieniem, że strona zawiera szkodliwe programy, trojan.
W Operze nic takiego się nie pojawia.
Skanowałem adres forum i też nic nie wykryło ....

Awatar użytkownika
chodysVR6

Post autor: chodysVR6 »

ja mialem 10 nieudanych prób wejść.
Lepiej jeździć na ropę bryczką niż na LPG zapalniczką

MST MS 01D VIP

Danyeru
Kontakt:

Post autor: Danyeru »

Kubiszon, Alchemik, to jakaś większa akcja sieci botów, ofiarami ataków są fora phpBB i phpBB modified by Przemo.
Na forum Przema podano kilka rozwiązań. Na forum Krewniaków zastosowaliśmy to rozwiązanie: http://www.przemo.org/phpBB2/forum/view ... p?t=113280
Dla użytkowników nic się nie zmienia, a boty widzą dodatkowe pola i trafiają w ślepą uliczkę. Problem blokowanych kont zniknął zaraz po uruchomieniu tej modyfikacji. :)

Awatar użytkownika
Kubiszon
Administrator

Post autor: Kubiszon »

Dzięki wielkie za info Danyeru, postaram się dziś wgrać poprawkę coby zablokować te zombiaki!

Ok, poprawka wgrana, powinno być lepiej, zobaczymy. Jeśli ktoś ma problemy z logowaniem to proszę spróbować wyczyścić pamięć podręczną i ciasteczka w przeglądarce. Jeśli nadal nie pomaga to proszę pisać na ten mail:

Kod: Zaznacz cały

kubyyy @@ o2. pl
Oczywiście bez spacji i przez jedną @.
Ostatnio zmieniony 2011-02-16, 09:55 przez Kubiszon, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy Forum”