[98l] Leniwca

Awatar użytkownika
leniwiec19
Posty: 133
Rejestracja: 2011-06-05, 21:10
Lokalizacja: Łódź

[98l] Leniwca

Post autor: leniwiec19 »

A o to moje drugie podejście :) Akwarium powstało 1 lutego br.

Akwarium o wymiarach 70x40x35(h) OW

Filtracja: JBL CystalProfi e900

Oświetlenie: Belka 4x14W (1X4000K, 2x6500K, 1x8000K)

Podłoże: Aquatic-Nature Pro-Soil, Amazonia New

Flora:
Christmas moss
Fissidens fontanus
Microsorium Thin Leaf
Bolbitis heudelotii
Hydrocotyle sp. japan
Eleocharis parvula
Anubias nana petit
Cryptocoryne wendtii brown
Cryptocoryne green
Proserpinaca palustris

Na pewno coś jeszcze dojdzie.

Fauna:
Paracheirodon simulans x 7
Poecilia reticulata x 12
Red Cherry xxx

CO2 24/7

W tej chwili akwarium jeszcze świeżutkie i na pewno będzie jeszcze dużo zmian. Dojdzie troszkę korzeni, roślin. Mam nadzieje, że w tym akwarium obejdzie się bez większych plag glonów. Trzymajcie kciuki :)

Tak wyglądało na sucho, oczywiście po zalaniu wszystko poszło w górę mimo że korzenie były wcześniej namoczone, hmm widocznie za krótko.
Obrazek

Tutaj dwa dni po zalaniu.
Obrazek

Baniak ma już 12dni, doszło trochę roślinek. Niestety parvula z jednego koszyczka się nie przyjęła dlatego taki plac po lewej stronie.
Obrazek

Obrazek

W zbiorniku jest pół używanego podłoża, działają dwa filtry (tymczasowy - jeden dojrzały) dojrzała woda z poprzedniego baniaka. Także rybki pływały od razu.

Przepraszam za całe o rurowanie ale o lepsze fotki postaram się jak zarośnie :)
Ostatnio zmieniony 2013-02-18, 18:41 przez leniwiec19, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Monika
98l
63L
30L

Hex
Posty: 892
Rejestracja: 2011-09-15, 22:54
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Hex »

W końcu wstawiłaś :) ale napisze to co już Ci wcześniej mówiłem, zapowiada się fajnie czekać aż zarośnie

lukaszLDZ
Posty: 1363
Rejestracja: 2011-04-09, 20:46
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Post autor: lukaszLDZ »

Ładnie, ciekawe ułożenie korzeni, prawidłowo wszystko jak trzeba :-) Ciekaw jestem jak pociągnie ten trawniczek, ale czas pokaże. Jestem na TAK. Tak jak i poprzedni baniak i ten ma swój specyficzny klimat. Na chwilę obecną nic więcej nie jestem w stanie napisać. Jak juz wspomniałem czas pokaże, zarośnie, cos też dojdzie jak piszesz ;-) , zbiornik sie rozwinie, i będzie jeszcze lepiej.
Łukasz

Lukiki
Posty: 2027
Rejestracja: 2008-09-28, 17:18
Lokalizacja: £ód¼

Post autor: Lukiki »

To ja napisze cos co bedzie dla Ciebie nauka na przyszlosc.
Zrobilas dwa podstawowe bledy,ktorych nie powinno sie popelniac.
Mianowicie bardzo zle usypane podloze w dwoch plaszczyznach jak rowniez ulozenie korzeni.
Przy tych wymiarach zbiornika powinnas osiagnac efekt,ktory nazywam "niekonczaca sie opowiesc" w wolnym tlumaczeniu bardzo ogromna glebie.
Tutaj zawsze bedzie plasko,brak perspektywy.

Obys miala szczescie ze startem parvuli.
Filmy
http://www.youtube.com/watch?v=z8VaijfV ... er&list=UL


Zdarza siê,¿e piszê z telefonu,tam z polskimi znakami jest na bakier,wiêc proszê o wyrozumia³o¶æ.

Awatar użytkownika
leniwiec19
Posty: 133
Rejestracja: 2011-06-05, 21:10
Lokalizacja: Łódź

Post autor: leniwiec19 »

Lukiki pisze: Mianowicie bardzo zle usypane podloze w dwoch plaszczyznach jak rowniez ulozenie korzeni.
Przy tych wymiarach zbiornika powinnas osiagnac efekt,ktory nazywam "niekonczaca sie opowiesc" w wolnym tlumaczeniu bardzo ogromna glebie.
Móglbyś powiedzieć co masz na myśli mówiąc dwie płaszczyzny? Hmm muszę sobie to wyobrazić, żeby zrozumieć. Podłoża nasypałam z przodu mniej z tyłu więcej a najgrubiej jest pod korzeniami, powinnam może od lewej do prawej? A korzenie bardziej na sztorc? Także do działa Łukaszu, tłumacz! :)
Pozdrawiam
Monika
98l
63L
30L

Lukiki
Posty: 2027
Rejestracja: 2008-09-28, 17:18
Lokalizacja: £ód¼

Post autor: Lukiki »

Pierwsxa plaszczyzna,to pozioma.
To,ze z lewej jest nizej,a z prawej wyzej niczym nie skutkuje,ot taka fanaberia,ktora kosztowala Cie jakas ilosc podloza.
Druga plaszczyzna,to glebia.
Pisxesz,ze usypalas z tylu wiecej,no moze i tak,ale o 250% za malo.
Co do korzeni,to tak je ulozylas,ze z 40cm zbiornika zrobilo sie xnacznie mniej.
Podlozem,korzeniem,kamieniem,roslina trzeba przestrzen rysowac,tutaj tego jest brak,sa wylane,tylko farby.

To tylko moje uwagi i odnosze sie do tego co widze,poniewaz domyslam sie jak bys chciala sama,to widziec ;-)

Jest parvula ,a nad nia solidny korzen z zasxczepionym mchem.
Za jakus czas to wsxystko stworxy taki cien,ze rosliny padna.
Do tego typu pomyslu wybiera sie inne korzenie,te sa takie "szpadle" ;-)
Filmy
http://www.youtube.com/watch?v=z8VaijfV ... er&list=UL


Zdarza siê,¿e piszê z telefonu,tam z polskimi znakami jest na bakier,wiêc proszê o wyrozumia³o¶æ.

Awatar użytkownika
leniwiec19
Posty: 133
Rejestracja: 2011-06-05, 21:10
Lokalizacja: Łódź

Post autor: leniwiec19 »

O widzisz teraz Cię zrozumiałam a nawet sobie to porządnie wyobraziłam.
Z tym podłożem to masz racje, ale z mojej perspektywy tak plasko to nie wygląda bo patrzę na wprost, a ja tu fotki strzeliłam z góry i to się zlało wszystko. No ale co prawda to prawda, jakby bylo więcej z tyłu to mogłoby to lepiej wyglądac. No cóż zobaczymy czy jak zarośnie będzie to tak w oczy kuło.
A co do drewna to Cię zaskoczę, bo wybierałam takie badyle celowo :) No i tutaj powinnam użyć przysłowia, że kobieta zmienną jest bo parę dni wcześniej mi się nie podbało,a już teraz mi się podoba. Chcę jeszcze troszkę ich dołożyć żeby było więcej i tak bardziej naturalnie. Poza tym układanie korzeni nie jest takie proste, w tamtym zbiorniku miałam jeden, to jakby on nie leżał bylo ok. No a tutaj już trzeba wykazać się jakąś umiejętnością. Ale.. hmm nie od razu Kraków zbudowano, nie? :)
Parvula myślę, że powinna dać sobie radę, w tamtym zbiorniku rosła wszędzie dosłownie, nawet pod korzeniem dlatego tu o nią jestem nad wyraz spokojna.
I to co piszesz z tą głębią to coś w tym jest, bo myślałam że będzie większa różnica między tym poprzednim zbiornikiem.
No ale jeszcze jest wszystko świeże i póki co moje oczy są zadowolone.
Pozdrawiam
Monika
98l
63L
30L

Lukiki
Posty: 2027
Rejestracja: 2008-09-28, 17:18
Lokalizacja: £ód¼

Post autor: Lukiki »

leniwiec19 pisze:moje oczy są zadowolone.
To jest najważniejsze.
Filmy
http://www.youtube.com/watch?v=z8VaijfV ... er&list=UL


Zdarza siê,¿e piszê z telefonu,tam z polskimi znakami jest na bakier,wiêc proszê o wyrozumia³o¶æ.

Awatar użytkownika
nefrete1
Posty: 761
Rejestracja: 2008-08-23, 19:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: nefrete1 »

Bardzo fajnie to będzie wyglądać jak trawnik zarośnie całe awka.
A jak by miało nie zarosnąć, to też będzie fajnie wyglądać gdyby żwir był jaśniutki - wtedy powstałaby klasyczna wyspa :-)

Awatar użytkownika
leniwiec19
Posty: 133
Rejestracja: 2011-06-05, 21:10
Lokalizacja: Łódź

Post autor: leniwiec19 »

Dziękuję za wsparcie i miłe słowa :) Na pewno jak troszkę zarośnie wrzucę nowe foty :) I trzymajcie kciuki za parvulę :)
Pozdrawiam
Monika
98l
63L
30L

Awatar użytkownika
leniwiec19
Posty: 133
Rejestracja: 2011-06-05, 21:10
Lokalizacja: Łódź

Post autor: leniwiec19 »

Baniak się rozwija, roślinki pięknie bomblują. Parvula, mimo że zaczynałam w nią już wątpić , zaczła pięknie rosnąć.
Obrazek

I tu mój ulubieniec :)
Obrazek

Zdjęcia całości pokaże za parę dni. Teraz siedzę na l4 to mam troszkę czasu na uaktualnianie tematu.

Powiedzcie mi jeszcze, bo za każdym razem widzę inną wersję. Od czego tak naprawdę powstają krasnorosty? Jedni mówią, że za mała cyrkulacja, inni, że za duża. Jeszcze inni, że za mało CO2. Sama już nie wiem. A po woli zaczynam zauważać małe krzaki na roślinach i korzeniach.
Ostatnio zmieniony 2013-03-06, 10:40 przez leniwiec19, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Monika
98l
63L
30L

Awatar użytkownika
Piopio21
Posty: 238
Rejestracja: 2010-07-07, 11:06
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Piopio21 »

Od czego powstają krasnorosty tego tak na prawdę nie wie nikt.
Na innym forum jest temat w którym doświadczony akwarysta robił doświadczenia startując na różnych parametrach zbiorniki,i przy różnych zmiennych krasnale powstawały.
Czy to na ''kranowicie ''czy to na RO nie ma pojęcia co jest czynnikiem pobudzającym je do życia.

Awatar użytkownika
Horyzont
Posty: 45
Rejestracja: 2013-01-16, 22:29
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Horyzont »

Ładne gupiki ;-)

Awatar użytkownika
leniwiec19
Posty: 133
Rejestracja: 2011-06-05, 21:10
Lokalizacja: Łódź

Post autor: leniwiec19 »

Małe zmiany w zbiorniku.

Od dziś jest więcej światełka. 4x24W (Grollux, aquastar, luxline x2)

Ponadto doszła rotala wallichii i crinum calamistratum.

Parvula rośnie, a to najważniejsze :)

Zaczynam również nawożenie solami, po malutku również wprowadzam micro.

Zamierzam dosypać podłoża na tył, tak aby powstała lepsza głębia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Monika
98l
63L
30L

Awatar użytkownika
leniwiec19
Posty: 133
Rejestracja: 2011-06-05, 21:10
Lokalizacja: Łódź

Post autor: leniwiec19 »

Parę uaktualnień :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Monika
98l
63L
30L

ODPOWIEDZ

Wróć do „0 - 99 litrów”